Youtube  Te uroj pam brown

  4:20
  автор | дата 06.08.2010
  • 5186
  • 24
  • 2
  Проголосовало пользователей: 26
  Тэги: #uroj, #Pam, #Brown
  Te uroj gezimin te kesh gjithmone dike me te cilin te ndash çdo gje.Te uroj te kesh kujtime te bukura net e cilat te kthehesh me mendje ne momente te keqija. Te uroj nje nga gezimet e vogla me te mira te perditshme: te hapesh nje liber qe mban mend mire, t'i shperfillesh faqet e te lexosh fjalet e para familjare. Te uroj pranveren e mrekulline qe te vertetosh qe eshte gjithmone me mire se e kishe menduar. Te uroj lumturine e nje dhurate prej nje femije: - nje tufe dhembesh luani, te thare, - nje karamele te lepire pergjysem, - nje bretkose, - nje puthje. Te uroj qe ti te mundesh, te pakten nje here ne jete te shohesh diçka teper te rralle, te çudshem e te bukur. Te uroj malinkonine e nje kopeshti ne dimmer, e mbas muajsh pritjeje, te vegjlit e pare, sythet e pranveres. Te uroj te mbesesh i mahnitur nga pafundesia, shumellojshmeria e botes se kafsheve. Te uroj besimin e nje kafshe te eger, te zbutur me durim e dashuri. Te uroj qe ti te mos shohesh dashurine qe blihet me çmimin e poshterimit. Te uroj qe ti te mund te gjesh perhere fjalet e duhura, per te mbajtur larg kryeneçet e te kesh mjaftueshem force ne gjunje, qe te ecesh me dinjitet....
  ЕЩЁ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 21.09.2010
  Ajri i mpakur mban erë ikjesh veshur në gri fjalët e vajtojcave gjoksin rrahin pendë korbash rreth kokës flokët m'i (sh)krehin muzikën e dheut kofshëve të ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.03.2010
  Çmë mundon me freskinë tënde Dhe pse pyet sa vjeç jam vërtet? Kam në shpirt një lëngatë aq të rëndë, Saqë ndihem një i verdhë skelet. Djalë fshati, një herë ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.08.2010
  Te zes a blu plot gaz e zjarr Sy te panumert pane agimin Tani po flene atje ne varr Po dielli nuk e err shkelqimin. Dite dhe nete, sa sy o Zot! Shkelqyen mu si ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.10.2014
  Resumo do casamento "Moin & Urooj". Illuminati Studios. Contacto +258 82 38 67 896. Ayazhassam@gmail.com.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.08.2010
  Vetem njeriu ka ne dore Te benje te pamunduren; E ndan te bardhen nga e zeza, Zgjedh e gjykon; Di dhe zgjeron, Castin e vogel e madhon. Vetem aty ka ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.09.2010
  C'ma prek keshtu zemren? C'me ben qe te ziej? C'me shtyn te largohem Prej dhomes pertej? Po ndrit cip' e reve Rreth shkembit ajte! Atje do te vete, Atje n'ate ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 01.10.2014
  CNN anchor and national correspondent Pamela Brown visited High Point University and spoke with students and members of the community.
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 16.01.2010
  Te henen: kam deshire te te perqafoj. Te marten: kam deshire ti bej nje perkedhelje fytyres tende. Te merkuren: kam deshire te te ledhatoj. Te enjten: kam ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.11.2010
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.01.2011
  Sa herë ënderrova, nje ënderr per çudi, Nje grua te panjohur që më do dhe e dua E që prore me duket jo krejt si ajo grua Po jo dhe krejt si tjeter, e me do pa kufi.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 21.02.2010
  Ne mundsh ta ruash arsyen kur bota humbet fillin, e fajin ty ta hedh - dhe vetes ti besosh. Sa here te ti dyshojne e s'te perfillin. Por dhe dyshimet drejte t'i gjykosh ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 08.12.2008
  Australian poet Pam Brown reads from her work. Pam Brown has earned a living as a librarian, nurse, publishers assistant, postal worker, artworker and teacher ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.12.2009
  KETE TA DEDIKOJ TY NIKI....te uroj me gjithe shpirt edhe 100 pranvera te tjera ,,,fat dhe lumturi ne jet,,,falenderoj zotin per nje gje qe me dha mundesin te te ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 10.08.2010
  Më fal Me fal qe kurr nuk munda te jem ashtu sic doje ti. Me fal qe kur ste fala as me te voglin ledhatim. E di? ndoshta... e meritoj Gabova... kujtova se gjestet, ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 26.03.2010
  Nuk të dua sikur të ishe trëndafil kristali apo topaz Ose shigjetë e karafiltë që përhap zjarri; Të dua siç duhen disa gjëra të panjohura Fshehurazi, mes hijes dhe ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 05.11.2011
  Qingji i vogel eshte per femijet gje e shtrejt ata e duan kte kenge si prindit femijet e tyre. Une besoj se kjo kenge eshte bere simbol i popullit tone Shqiptar jo ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.03.2010
  me te bukurat.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 11.11.2010
  Song: Grace Like None Other... A song written for my aunt Leoda fighting terminal cancer.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 13.02.2011
  Ju dua , te vegjel dhe ju te medhenj! Sikur te me derdhen te ligjte perrenj, U thyej dhe qafen , i coj mu ne djall ...Me goten perpara, me kengen me mall! Shpesh ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.04.2017
  Itali.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.07.2010
  Liro pragun të hyj brenda, Mos më tall mos më mundo! Derisa njeri kam qenë, Kam luftuar domosdo! Shihmja plagët kraharorit, -As që numurohen dot,- Ca nga ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 04.10.2009
  Ne rrugen e gjate pa kthim, do nisem patjeter nje dite. Mes rruges se erret pa drita do eci pa dhimbje,pa frike. Drejt drites do shkoj,mos me ndalni, asgje nuk ben ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 17.08.2010
  Fjalim mbi aspektin e brendshem dhe shpirtror te muajit te shenjte te Ramazanit.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 09.09.2010
  Me kujtohesh ti ne vjeshten e fundit. Me bereten bojehiri e zemren ne paqe. Ne syte e tu haheshin dritat e muzgut. Dhe gjethet binin ne ujin e shpirtit tend.
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 07.07.2012
  Te uroj kohe per te gjetur vetveten, per te jetuar çdo dite tenden, çdo ore tenden si nje dhurate. pershtati ne shqip M&E.
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 18.05.2015
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 06.05.2013
  SOT - VAKSINIMI I KAFSHEVE TE EGRA KUNDER TERBIMIT, 02 05 2013.
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 01.11.2009
  ''Te peleqen te me intervistosh?" Zoti me pyeti." Nese keni keni kohe i thashe." Zoti buzeqeshi." Koha ime eshte e perjeteshme, çfare doni te me pyesni?
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 12.05.2010
  Te uroj te jetosh pa e lënë veten të blihesh nga paraja. Te uroj të jetosh pa marka dhe etiketa, pa dallime pa një tjetër emër veçse ate të një njeriu. Të uroj të ...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 27.07.2010
  Gezuar ditlindjen Genis!!ti e di vete se cfare te kam...
  • СКАЧАТЬ
  автор | дата 19.04.2011
  Edizione settimanale in lingua albanese realizzata in collaborazione con i volontari del servizio civile per giovani immigrati della città di Torino. Trascrizione: 1) ...
  • СКАЧАТЬ
  • СКАЧАТЬ
  Популярные тэги
   Сейчас смотрят
   Пользователи
   • Жанна Ватаева Жанна Ватаева
    Новороссийск
   • Ирина Жакилова Ирина Жакилова
   • Максим Турнеков Максим Турнеков
    Минск
   • Заащщвщв Ушушшк Заащщвщв Ушушшк
   • Айнур Жапарова Айнур Жапарова
   • Александр Елисовецкий Александр Елисовецкий
   • Валентин Иванов Валентин Иванов
   • Эдуард Яновский Эдуард Яновский
    Реховот
   • Qqqqqq Qqqqqqqqqqqqqqqq Qqqqqq Qqqqqqqqqqqqqqqq